استخر F2Pool از زبان رسام ماینر

استخر f2pool چیست؟ آموزش و راهنمای تصویری کامل اتصال ، ساخت حساب ، برداشت ، کارمزد و هر آنچه که باید درباره اپلیکشن موبایل استخر استخراج F2Pool بدانید.

در سال‌های اخیر، ارزش ارزهای دیجیتال به طور چشم‌گیری افزایش یافته است. بنابراین جای تعجب هم ندارد که ماینینگ و استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیز با تقاضای بیشتری روبرو شده باشد. استخر ماینینگ یا استخر استخراج در واقع مجموعه‌ای از دستگاه‌های ماینر است که برای افزایش قدرت و شانس برای دریافت پاداش، راه‌اندازی شده است.

امروز هم قرار است راجع به یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین استخرهای استخراج به نام F2Pool صحبت کنیم. در این مقاله ابتدا تاریخچه و ویژگی های این استخر را بررسی و سپس نحوه اتصال و کارمزد و برداشت از F2Pool را آموزش میدهیم.

استخر F2Pool چیست؟

کشور چین بزرگترین بازار استخراج بیت کوین در دنیاست. ماینرهای این کشور حدود 66% قدرت هش شبکه بیت کوین را در اختیار دارند. حالا شاید برایتان سوال باشد که چرا چین انقدر در صنعت ماینینگ قوی است؟ مهمترین مزایای ماینینگ در چین بخاطر زمان راه‌اندازی سریع‌تر و هزینه اولیه کمتر، در کنار مجاورت بیشتر به جایی است که مونتاژ دستگاه‌های آیسیک (ASIC) صورت میگرد. بنابراین اگر کسی بخواهد تجهیزات ماینینگ خودش را به چین منتقل کند جای تعجب ندارد و استخر F2Pool نیز از این قاعده مستثنی نیست. این شرکت در سال 2013 در شهر پکن تاسیس شد. بخاطر محبوبت این شرکت، F2Pool توانست به سرعت به دیگر قاره‌ها نیز خودش را گسترش دهد.

این سرویس اکنون در روسیه، کانادا و ایالات متحده و برخی دیگر کشورها در دسترس است. تا به امروز، استخر F2Pool با در اختیار داشتن 20.2% سهم بازار استخراج، رتبه اول استخرهای استخراج در بازار را در دست دارد.

سهم و رتبه استخرهای استخراج

ارزهای قابل استخراج در استخر F2Pool

با استفاده از استخر f2pool میتوانید ارزهای بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، بیت کوین اس وی (BSV)، بیت فری کش (BFC)، آیون (AION)، اترنیتی (AE)، بیت کوین دیاموند (BCD)، بیم (BEAM)، بایتم (BTM)، زایا (CHI)، نِروِس (CKB)، کلیستو (CLO)، دش (DASH)، دیکرد (DCR)، درو (DERO)، دیجی بایت (DGB)، اتریم (ETH)، اتریوم کلاسیک (ETC)، متاورس ای تی پی (ETP)، گرین (GRIN)، هایپر کش (HC)، اچ دک (HDAC)، هند شیک (HNS)، هایکان (HYC)، ایمیج کوین (IMG)، لایت کوین (LTC)، لوکس کوین (LUX)، مونا کوین (MONA)، پاسکال کوین (PASC)، پیجن کوین (PGN)، رِیوِن کور (RVC)، رِیوِن (RVN)، سیاکوین (SC)، سیا کلاسیک (SCC)، سوپر زیرو (SERO)، تلور (TRB)، ورت کوین (VTC)، مونرو (XMR)، ورج کارنسی (XVG)، زی کوین (XZC)، وای کش (YEC)، زی کش (ZEC)، زل کش (ZEL) و هورایزن (ZEN) را استخراج کنید.

کارمزد استخر F2Pool

متاسفانه یکی از معایب استخر F2Pool کارمزد بالای آن است. البته مقدار کارمزد برای هر ارز دیجیتال متفاوت است اما رنج 1 تا 5 درصدی را شامل میشود. در جدول زیر مقدار کارمزد و نحوه محاسبه پراختی را مشاهده میکنید.

ارز قابل استخراج در استخر f2poolروش محاسبهکارمزدترش هودل (مینیمم موجودی حساب برای برداشت)
AIONPPS5%10
AEPPS2%5
BCDPPS3%0.1
BCHPPS3%0.01
BSVPPS3%0.01
BEAMPPS2%5
BFCPPS3%1
BTC+PPS2.5%0.005
BTMPPS3%5
CHIPPS3%100
CKBPPS1%100
CLOPPS3%500
DashPPS2%0.1
DCRPPS3%0.1
DEROPPS3%1
DGBPPS5%500
ETCPPS5%0.1
ETH+PPS2.5%0.1
ETPPPS3%5
GrinPPS3%3
HCPPS3%0.1
HDACPPS5%100
HNSPPS3%10
HYCPPS5%1000
IMGPPS3%20
KDAPPS3%2
LTCPPS4%0.02
LUXPPS3%10
MONAPPS4%10
PASCPPS3%20
PGNPPS5%500
RVCPPS3%100
RVNPPS3%100
SCPPS3%500
SEROPPS5%10
TRBPPS5%3
VTCPPS3%50
XMRPPS3%0.3
XVGPPS5%200
YECPPS3%5
ZECPPS3%0.1
ZELPPS3%50
ZENPPS4%1

انواع روش های پرداخت در استخر f2pool و دیگر استخرها :

PPLNS که مخفف Pay Per Last N Shares است، روشی است که دریافتی ارز دیجیتال شما را بر اساس سهم‌هایی که کامل کردید محاسبه میکند. در این روش از فاکتور شانس هم استفاده میشود. در این صورت دریافتی شما کم و بیش در هر سهم چیزی حدود 30% خواهد بود. اما در کل، دریافتی با روش PPLNS نسبت به روش PPS در طولانی مدت 5% بهره بیشتری دارد. در این روش ساعت کاری نیز برای پرداخت‌ها در نظر گرفته میشود.

در روش PPS که مخفف Pay Per Share است، پرداخت به صورت مستقیم محاسبه میشود. در این روش برخلاف روش PPLNS، از فاکتور شانس استفاده نمیشود و دریافتی شما صرفا بر اساس سهم‌هایی است که کامل کرده‌اید.

در روش +PPS پرداختی ماینرها بر اساس سختی استخراج 20 دقیقه گذشته و متوسط پاداش بلاکی که استخر دریافت میکند محاسبه میشود. در این روش تمام بلاک‌های ماین شده با واریانس 100% محاسبه میشوند.

امنیت F2Pool

سابقه این استخر خود نشان از همه چیز است. وبسایت استخر F2Pool ویژگی wallet-lock یا به عبارتی قفل کیف پول دارد که از موجودی شما در صورت هک شدن وبسایت محافظت میکند. فقط بخاطر داشته باشید آدرس ایمیلی که برای ثبت نام استفاده میکنید قابل تغییر دادن نیست. این شرکت به دلایل امنیتی این کار را ممنوع کرده تا از سرقت هویت در شبکه جلوگیری کند.

ثبت نام در استخر F2Pool

پیش از استخراج بیت کوین، لایت کوین و اتریوم (روش پرداخت +PPS)، ایجاد آدرس والت، ورکر و بازرسی روند کار باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید.

اتریوم (با روش پرداخت PPS)، اتریوم کلاسیک، دش و دیگر کوین‌ها را بدون ثبت نام نیز میتوانید استخراج کنید و برای این کار تنها لازم است آدرس استخر، آدرس والت و نام ورکر را در نرم افزار ماینر وارد کنید. برای بررسی روند کار ورکر و درآمد، تنها کافی است آدرس والت را در سرچ باکس وبسایت استخر f2pool به آدرس https://www.f2pool.com/ وارد کنید و دکمه “Enter” یا “Go” را فشار دهید.

مراحل ثبت نام در وبسایت استخر F2Pool :

برای ثبت نام در استخر F2Pool وارد سایت شده روی گزیه “Create Account” در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کند.

ثبت نام در استخر f2pool

سپس اطلاعات لازم مانند نام کاربری، آدرس ایمیل و رمزعبور را وارد کنید.

ساخت حساب در استخر f2pool

سپس یک ایمیل فعال سازی حساب استخر f2pool برای شما ارسال میشود که برای تائید فعال سازی، باید به ایمیل مراجعه کرده و لینک مربوطه آن را باز کنید.

ایمیل فعال سازی

ایجاد آدرس والت در استخر f2pool :

پس از ورود به سایت، روی “Account Setting” کلیک کنید.

سپس از منوی سمت راست “Payout Setting” را انتخاب کنید.

ایجاد آدرس والت در استخر f2pool

حالا باید اولین کوینی که مایل به استخراج هستید را انتخاب کنید و سپس آدرس والت‌تان را به استخر f2pool اضافه کنید.

برای مثال فرض کنید که در استخر F2pool بیت کوین را انتخاب کرده‌ایم:

وارد کردن آدرس والت در استخر f2pool

سپس دوباره ایمیلی برایتان ارسال میشود که باید از طریق آن آدرس والت‌تان را در استخر f2pool تائید کنید. پس از تائید، عبارت زیر نمایش داده میشود:

تا اینجای کار آدرس والت را به استخر f2pool اضافه کردیم. فقط یادتان باشد که پس از اضافه کردن والت یا تغییر آدرس آن، سیستم به صورت خودکار 3 پرداختی شما را فیریز کرده و با پرداختی 4ام یکجا به حساب شما واریز میشود.

اپلیکیشن موبایل اندروید و IOS استخر F2Pool

F2Pool App اپلیکیشنی است که توسط تیم آن توسعه داده شده است. کاربران میتوانند با استفاده از این برنامه تمام امکانات وبسایت استخر f2pool از جمله بررسی هش ریت، مدیریت فعالیت ماینینگ، تنظیمات هشدار، آمار درآمد و دیگر امکانات را در گوشی موبایل خود داشته باشند.

با مراجعه به سایت https://www.f2pool.com میتوانید نسخه اندروید و iOS استخر F2Pool را دانلود کنید. این اپلیکیشن در گوگل پلی و اپ استور نیز در دسترس است. حالا بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن، باید در آن ثبت نام کنید.

مراجل ثبت نام در اپلیکیشن موبایل استخر F2Pool

اگر در استخر f2pool حساب کاربری ندارید، پس از دانلود و نصب اپلیکیشن آن باید ثبت نام کنید. برای اینکار از قسمت “Setting” گزینه “Log In”، را انتخاب کرده و سپس “Sign Up” را از بالای صفحه انتخاب کنید.

ثبت نام در اپلیکیشن موبایل f2pool

نام کاربری و آدرس ایمیل را وارد کرده روی دکمه زیر آن ضربه بزنید. در صفحه بعد رمزعبور مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس یک ایمیل فعال سازی برایتان ارسال میشود که از طریق آن میتوانید حساب کاربری استخر F2Pool تان را فعال کنید.

گزینه‌های بخش Setting استخر F2Pool

1. اضافه کردن حساب ماینینگ استخر F2pool : با مراجعه به بخش Setting و سپس انتخاب Mining Account میتوانید حساب ماینینگ‌تان را اضافه کنید. سپس روی + ضربه زده و نام حساب و توضیحات مربوطه (دلخواه) را وارد کرده وسپس “OK” را انتخاب کنید.

تنظیمات اپلیکیشن موبایل استخر f2pool

2. تنظیمات پرداخت استخر F2Pool : با مراجعه به بخش “Payout Setting” میتوانید آدرس والت‌تان را وارد کنید. برا یاین کار از بخش “Setting” گزینه “Payout Setting” را انتخاب کنید. حساب ماینینگ مورد نظر را انتخاب کرده و سپس آدرس والت‌تان را وارد کنید. سپس یک ایمیل برای تائید آدرس والت ارسال میشود. دقت داشته باشید که زمان پرداختی استخر F2Pool از 12 تا 8 صبح به وقت ساعت همانگ جهانی و برابر با 4:30 صبح تا 12:30 ظهر ایران است. اگر اضافه کردن و یا تغییر دادن آدرس والت پیش از این زمان باشد  در همان روز اعمال میشود و برای افزایش امنیت، پرداختی‌ها به مدت 72 ساعت تعلیق خواهد شد.

تنظیمات پرداخت استخر f2pool

تنظیمات ورکرهای استخر f2pool 

کانفیگ کردن پارامترهای ماینینگ – روش کانفیگ ماینینگ بیت کوین و لایت کوین: برای اینکار ابتدا LAN را متصل کنید، از طرق مرورگر، وارد تنظیمات دستگاه‌تان شوید. اطلاعات مربوط به استخر f2pool از جمله URL و نام ورکر را وارد کنید. فرمت نام گذاری ورکر باید به صورت روبرو باشد: username+’.’+number. هر نام ورکری مربوط به یک دستگاه ماینینگ است. در نهایت هم اطلاعات را ذخیره کنید.

دقت داشته باشید که کانفیگ کردن ماینینگ اتریوم در استخر f2pool متفاوت است و با مراجعه به این لینک میتوانید آن را مطالعه بفرمائید.

نحوه برداشت از استخر F2Pool

برای برداشت وجه از استخر f2pool باید آدرس والت‌تان را بر اساس آنچه در این آموزش گفتیم، وارد کنید. پرداختی ماینینگ شما پس از رسیدن موجودی حساب به تِرِش هولد (مینیموم موجودی) هر روزه از ساعت 12 تا 8 صبح به وقت ساعت هماهنگ جهانی برابر با 4:30 صبح تا 12:30 ظهر به وقت ایران، به صورت اتوماتیک به حساب شما واریز میشود.

توجه داشته باشید که اگر موجودی شما کمتر از مقدار ترش هولد تعیین شده در استخر f2pool (جدول ابتدای این مقاله) باشد، پرداختی به صورت خودکار به والت شما واریز نمیشود. اگر به هر دلیلی لازم بود تا موجودی حسابتان را برداشت کنید، با بخش پشتیبانی https://f2pool.zendesk.com/hc/en-us در ارتباط باشید. نکته دیگر اینکه برای برداشت مقادیری که زیر مقدار ترش هولد هستند، اگر موجودی شما یک دهم مقدار ترش هولد ذکر شده برای کوین مورد نظر باشد، امکان برداشت موجودی وجود ندارد. برای مثال، ترش هولد بیت کوین 0.005 است و اگر موجودی شما کمتر از 0.0005 باشد، امکان برداشت آن وجود نخواهد داشت.

shahabeml
ارسال دیدگاه